Liiklus on hea, eriti kui promotsiooni eesmärk oli tõsta brändi tuntust ja tõmmata tootele tähelepanu. Kuid kui teie jaoks pole oluline mitte ainult liikluse kogus, vaid ka kvaliteet, peate analüüsima ka konversioone: külastajate protsent, kes konverteerisid müügivihjeid; protsent müügivihjetest, millest saavad ostjad. Müügivihje on sihtlehe külastaja, kes on sooritanud teatud konversioonitoimingu: tellinud, helistanud, täitnud vormi, tellinud demoesitluse. Müügivihjed võivad olla erinevad – “külmadest”, kuid uudishimulikest kasutajatest, kes klõpsasid CTA nupul, kuni “kuumade” ostuhuvilisteni. Seetõttu tuleb müügivihjed klassifitseerida. See aitab: täpsemalt hinnata reklaami tulemusi; optimeerida reklaami; tuvastada turundusstrateegia nõrkused; iga potentsiaalse ostjaga asjatundlikult töötama.
Lisateavet saate lugeda artiklist
Kuidas ja miks müügivihjeid klassifitseerida ? ” Näiteks oleme Ringostatis võtnud kasutusele järgmise klassifikatsiooni: MQL ehk Marketing Qualified Leads – müügivihjed, mis meelitatakse ligi turundustööriistade kaudu: kontekstuaalne reklaam, SMM, postitamine jne; SQL või Sales Qualified Lead – müügivihjed, mida müügiosakond peab potentsiaalseteks ostjateks; AQL on sisemine Ringostaadi mõõdik – müügivihjed, kes on lõpetanud toote demoesitluse. Konversioonide b2b meililoend analüüsimiseks peate CRM-ist Google’i arvutustabelitesse üles laadima andmed müügivihjete ja klientide kohta. Kuna CRM-is lisatakse igale tehingule UTM-i sildid, on lihtne jälgida, millisest allikast huvitatud kasutaja pärit on. Plii ja ostja maksumus Kulu müügivihje kohta on reklaamikulude ja saadud müügivihjete arvu suhe.
Oletame, et investeerisite kampaaniasse 10 000 dollarit ja saite 100 tellimust
See tähendab, et iga müügivihje maksis 100 dollarit. Müügivihje maksumuse õige arvutamise kohta lisateabe saamiseks lugege artiklit „Müügivihje hind: kuidas arvutada ja vähendada ” . Neid andmeid on vaja, et mõista: kui palju käivitatud kampaania end ära tasus; kui palju raha tuleb investeerida müügiedendusse, et saada oodatud kasumit; millised kanalid ja allikad toovad kõige odavamaid ja kvaliteetsemaid müügivihjeid, mis seejärel muudetakse müügiks. Investeeringutasuvuse harremanetarako zentroa: zer da, definizioa arvutamine Analüüsi viimane etapp on koguda kõik saadud andmed: liiklus; reklaamikulud; muundamine müügivihjeteks ja müügiks; saadud kasum ja investeeringutasuvus. Kui edutamise lõppeesmärk on kasum, on oluline mõista, kui palju investeering end ära tasus.
Lõppude lõpuks, kui iga ostja meelitamise kulud
Osutuvad palju suuremaks kui selle ostjaga tehingust saadav kasum, on ettevõte kaotaja. Tasuvuse analüüsimiseks kasutatakse ROI või ROMI indikaatorit – Turundusinvesteeringu tasuvus. Võtame kogu tänu reklaamile saadud kasumi summa. Me “miinustame” reklaamikulud: kontekstuaalne reklaam, sihtimine ja uuesti turundamine, turundaja palk, brošüüride trükkimine jne. Saadud vahe jagame turunduskuludega. Korrutame jagatise 100% -ga. Saame müügiedendusse tehtud investeeringu tasuvuse. Kui see on üle 100%, tähendab see, et edutamine tasus end ära ja tõi kasumit. Kui see on 100%, on tulemus null. Ja kui koefitsient on alla 100%, osutus kampaania kahjumlikuks. ROI ROMI valem Lisateavet tongliao phone number list indikaatori kohta saate lugeda meie artiklist “Mis on ROMI, ROI ja kuidas seda arvutada ?tesse.